Jakie podwórko przy Hallera?

We wrześniu oraz październiku Fundacja Partycypacji Biorę udział miała przyjemność współprowadzić konsultacje społeczne dla mieszkańców podwórza przy alei Hallera i ulicach: Księgowej i Słonecznikowej na wrocławskim osiedlu Grabiszyn-Grabiszynek. Podwórko zlokalizowane jest w sąsiedztwie historycznego budynku mieszkalnego wykonanego z czerwonej cegły z lat 20 XX wieku na osiedlu Wanda. Ogromnym problemem jest zawłaszczenie przestrzeni przez samochody, brak oświetlenia oraz gromadząca się woda, która po ulewnych deszczach tworzy ogromne kałuże. Brakuje przestrzeni wspólnych.

Rozmawialiśmy o tym, czego dokładnie korzystający potrzebują na wspólnej przestrzeni i szukaliśmy kompromisów między obszarem rekreacyjnym, miejscami parkingowymi a zielenią. Zainteresowani mogli wziąć udział w konsultacjach na trzy sposoby: uczestniczyć w spotkaniu online, wypełnić formularz ankietowy oraz wypowiedzieć się osobiście podczas konsultacji na podwórku. Na pytania oraz wątpliwości cierpliwie odpowiadała przedstawicielka Zarządu Zasobu Komunalnego oraz projektantka. Konsultacje zakończyły się 11 października, a obecnie przygotowywany jest raport, który posłuży projektantom planowaniu nowego zagospodarowania przestrzennego podwórka.

Konsultacje realizowała Fundacja na Rzecz Studiów Europejskich we współpracy z Fundacją Partycypacji Biorę udział w ramach zadania publicznego współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław. Partnerem konsultacji była Rada Osiedla Grabiszyn-Grabiszynek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *